Halloween tökfaragás

Kedden, október 19-én a diákokkal Halloween tököket faragtunk. Kollégiumunkban hagyomány, hogy minden évben sort kerítünk e látványosságra. Ránky Dezső tanár úr beszerezte a tököket, majd Oláh József tanár úr és Wilhelm Móni tanárnő előkészítésével és irányításával megszülettek az új faragványok. A példamunkák bemutatása után a diákok megtervezték papíron a mintát. Először a tök tetejét kellett körbevágni, majd kikanalazni a belsejét. A minta felrajzolása után kezdődhetett a kifaragás, amit a diákok párban dolgozva oldottak meg. Nagyon érdekes, bonyolultabb mintájú tökfaragások születtek, a tanulók csendben szöszmötölve dolgoztak. A munka végén mindenki elpakolt maga után, és a tököket levittük a kollégium aulájába, ahol egész héten ki vannak állítva mécsesekkel a belsejükben, így a belépőt hangulatos látvány fogadja.

Cica faragvány

kép 1 / 17